STEAM Nedir?

STEAM Nedir?

Vivet Pitelon Sparkes ISBN: 978-605-5648-28-2
1.Baskı - 2017

Bu kitap, öğretmenlere ve ebeveynlere hem pratik bir etkinlik ve deney kaynağı, hem de çocuklarımıza iletişim, eleştirel düşünme, işbirliği ve yaratıcılık temel prensiplerini öğreten bir rehber olacaktır.

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
18,75 TL
25,00 TL

Kitap Hakkında

STEAM, çocukların günlük yaşamda karşılaştıkları sorunlara, ellerindeki materyallerle çözüm üretmelerini sağlayan bir 21. yüzyıl öğrenme modelidir. Grup çalışmasıyla işbirliğini öğrenen, iletişimi güçlenen, kritik çözümler üretip farklı yollar arayabilen, yenilik yapabilen, kendine güvenen ve geleceğin mesleklerine hazır bireyler yetiştirmek STEAM'in ilkesidir. Bu kitap, öğretmenlere ve ebeveynlere hem pratik bir etkinlik ve deney kaynağı, hem de çocuklarımıza iletişim, eleştirel düşünme, işbirliği ve yaratıcılık temel prensiplerini öğreten bir rehber olacaktır.

Künye

Yazar Hakkında

Vivet Pitelon Sparkes
13 yıl boyunca, Hollanda, Belçika, Amerika ve Almanya’da İngilizce, STEAM ve İbranice öğretmenliği yapmıştır. Belçika’da Brussels Childbirth Trust’la devlet destekli gruplar kurmuş, farklı kültürlerden çocuklara İngilizce’yi öğretmiştir. Belçika ve Amerika’da çeşitli anne-bebek ve eğitim dergilerinde makaleler yazmış, eğitmen eğiticiliği yapmıştır. Birçok bebek ve aileyle çalışma fırsatını bulmuş, Cine 5’te Dr. Sabri Yurdakul’un “Yaşamdan Bir Yaprak” programına “Çocukların beyin yapısı ve öğrenme yolları üzerine” iki kere davetli olarak katılmış, Music and Movement önderliğinde çocuklarla birçok yapıt ortaya koymuştur. Henüz ülkemizde yeni adapte olan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2017-2018 eğitim yılında müfredatlara kazandırmak istediği STEM programlarıyla 7 yıl Amerika’da hem devlet hem de özel okullarda çalışmış, müfredat hazırlamıştır. 2016 yılının Ağustos ayında ülkemize dönmüş olan Vivet Pitelon Sparkes, özel bir okulda İngilizce STEAM öğretmenliği ve STEAM Eğitim Danışmanlığı yapmaktadır. Mart 2017’de Kavram Üniversitesi’nde STEAM Eğitim Danışmanı olarak konuşma ve kısa bir STEAM atölyesi yapmıştır. Evli ve 2 erkek çocuk annesi olan yazar, temas ettiği tüm çocukları 21. yüzyıla uygun düşünebilen ve üretebilen gençler olarak yetiştirmek ve motive etmeyi hedeflemektedir. Music and Movement ve STEAM disiplinleri altında çeşitli ülkelerde eğitici eğitmenliği yapmış, birçok sertifika ve diplomaya sahiptir. Güçlü sınıf hâkimiyetiyle öğrencilerin potansiyelini ortaya çıkarıp onları zirveye ulaştırmak için yol gösterici olmanın önemine inanan yazar Vivet Pitelon Sparkes, bu kitapla birçok eğitmene, ebeveyne ve öğrenciye ulaşmayı hayal etmektedir.