Sihirli Sanat Yolculuğu

Sihirli Sanat Yolculuğu

Seçil Pala ISBN: 978-605-5648-95-4
1.Baskı - 2019

Sanat meraklısı Arya’nın onlarca sorusuyla Floransa’nın arka sokaklarında geçen bu hikâyeye bayılacaksınız. 

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
37,50 TL
50,00 TL

Kitap Hakkında

Binlerce yıl önce, insanlığın iletişim kurmak için henüz bir dil kullanmadığı zamanlarda sanat, iletişim kurmanın en önemli araçlarından biriydi. Mağara duvarlarından günümüze kadar ulaşan resimler, insanlığın sanatla ilk tanışıklığının kanıtları olarak tarihe geçmiştir. 

O günlerde anlatmanın ve ifade etmenin bir aracı olan sanat, günümüzde de aynı işlevini sürdürüyor. Anlamak, zor olanı ifade etmek, dikkat çekmek, güzel olanı göstermek ve ruhumuza hitap eden daha pek çok şey için sanatı kullanıyoruz. Sanat binlerce yıl sonra bile hayatımızı ve ruhumuzu kurtarmaya devam ediyor... 

Arya, yaz tatilinde harika bir seyahate çıkar. Rönesans döneminde sanatın beşiği olan Floransa’ya gider ve orada hayranlık duyduğu tüm sanatçılarla tanışır. Donatello, Da Vinci, Rafaello, Warhol ve Banksy ve daha niceleri… Sanatçıların ürettikleri eserlerle ilgili sırları, diğer sanatçılarla olan arkadaşlık ilişkileri ve tabii ki sanat meraklısı Arya’nın onlarca sorusuyla Floransa’nın arka sokaklarında geçen bu hikâyeye bayılacaksınız. 

Künye

Yazar Hakkında

Seçil Pala

1979 yılında Denizli’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Denizli’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nü bitirdi. Uzun yıllar boyunca bir firmada dış ticaret müdürü olarak çalıştı ve bir gün profesyonel iş hayatını bırakmaya karar verdi. O günden sonra, bir blog açtı ve gezdiği ülkeleri, tarihi eserleri, müzeleri, galerileri yazmaya başladı. Küçüklüğünden beri var olan sanat sevgisi, gezilerinde birçok eserin orijinalini görmesiyle daha da arttı. Gördükçe daha çok hayran olduğu bu eserlerin daha çok çocuğa ve gence ulaşmasını istedi. Bu amaçla, 2018 yılında bir kız yetiştirme yurdunda gönüllü olarak sanat tarihi dersleri vermeye başladı. Aynı dönemde de ilk kitabı Sihirli Sanat Yolculuğu’nu kaleme aldı.