Porsuk Durgun Akardı

Porsuk Durgun Akardı

Ersin Toker ISBN: 978-605-314-301-7
1.Baskı - 2018

Bu kitapta anlatılanlar bizlerin, hepimizin hikâyesi, ama esas olarak Devrimci Yol Hareketi’nin Eskişehir’de nasıl filizlenip geliştiğinin, eksiğiyle fazlasıyla nasıl vücut bulduğunun hikâyesidir.

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
34,73 TL
46,30 TL

Kitap Hakkında

Bu kitapta anlatılanlar bizlerin, hepimizin hikâyesi, ama esas olarak Devrimci Yol Hareketi’nin Eskişehir’de nasıl filizlenip geliştiğinin, eksiğiyle fazlasıyla nasıl vücut bulduğunun hikâyesidir. Muhtemeldir ki pek çok bölge ve şehir de benzer süreçlerden geçmiş, benzer ilişkiler ve çelişkiler yaşamıştır. Bu nedenle bu kitap bir bakıma haddini zorlayarak siyasi hareketin Eskişehir ölçeğinde yaratılmış bir laboratuvarı işlevselliğine de soyunmuş oldu. 

Bu hikâye, Mustafa Çalıkuşu’nun yaşamöyküsüyle taçlandırılmıştır. Azmin, direnmenin ve tırnakla kazılarak yaratılmış bir yaşamın kahramanı olan Mustafa Çalıkuşu, hikâyemizin başından sonuna dek yanımızda yürüyecek ve elindeki kılavuz feneriyle yolumuzu aydınlatacaktır...

Künye

Yazar Hakkında

Ersin Toker

Bir işçi ailesinin çocuğu olarak 1951 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi. Atatürk Lisesi’ni bitirdikten sonra Bursa İTİA İşletme Bölümüne kayıt yaptırdı ve 7 yıl sonra mezun oldu. İTİA’ya devam zorunluluğu olmadığı için yaşamını Eskişehir’de sürdürerek devrimci faaliyetler içinde yer aldı. 12 Eylül’de Devrimci Yol Eskişehir Davası’nda yargılandı; 2 yıl, 1 ay, 3 gün cezaevinde yattı. 1985 yılından itibaren İstanbul’da yaşayan Ada’nın babası Ersin Toker, editörlük yapıyor.