Önceki Çağın Akşamüstü

Önceki Çağın Akşamüstü

Ömer F. Oyal ISBN: 978-975-539-652-1
1.Baskı - 2012

Bu kitap gündelik politika pratiklerinin, insani sıkıntıların, egemenlerin yüzeysel eleştirilerinin dili kullanılmadan da işlenebileceğinin güzel bir örneği.

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
4,17 TL
20,37 TL

Kitap Hakkında

Sürgün Ruhun Rüya Defteri ve Gecelerin En Güzeli romanlarıyla tanıdığımız Ömer F. Oyal, yeni eseri Önceki Çağın Akşamüstü’nde devrimler ve yenilgilerle dolu bir yüzyılın düşlerini canlandırıyor.Çin, Almanya, Rusya ve Arjantin gibi özgürlük türkülerinin  yüksek sesle söylendiği ülkelerde dolaşan ve yeni bir dünya arayanların dramını, Türkiye topraklarında devrimci mücadeleye katılan yakın dönem aktörlerinin trajedisiyle birleştiren,  hüzünlü ve sevimli bir hikâye anlatıyor bize. Büyük acılara, hep yüksek bedellere mal olmuş devrimci yaşamı incelikle ama naifliğe düşmeden, içeriden eleştirel bir tonla ama nihayet devrimi ve daha önemlisi hayatı savunarak kaleme almış Oyal. Devrimci olmanın görece kolay, devrimci kalmanın ise ne denli zor olduğunu,  bir iç hesaplaşma sürecine tanık olarak görüyoruz. Ve sonuçta anlıyoruz ki vicdan, bir devrimcinin asla teslim etmemesi gereken şeyidir ve her tür zorluğa rağmen gülebiliyorsak eğer hâlâ umut var demektir. Devrim, işte böyle sevilmelidir…Önceki Çağın Akşamüstü gündelik politika pratiklerinin, açmazlarının, insani sıkıntılarının ve dertlerinin egemenlerin yüzeysel eleştirilerinin dili kullanılmadan da işlenebileceğinin güzel bir örneği.

Künye

Yazar Hakkında

Ömer F. Oyal
1959 yılında İstanbul'da doğdu. 1982'de Boğaziçi Üniversitesi İşletme Yöneticiliği'ni bitirdi. Yeni Olgu, Söz, Gelecek, Radikal Kitap, Insight Turkey, Mesele gibi çeşitli dergilerde yazıları çıktı. İlk romanı Sürgün Ruhun Rüya Defteri 2006'da (Literatür Yayınları), Gecelerin En Güzeli 2007'de (Literatür Yayınları) basıldı. Halen Orta Asya-Kafkasya Raportörlüğü yapıyor ve İstanbul'da yaşıyor.

Ömer F. Oyal

Tüm Ömer F. Oyal kitaplarını görmek için tıklayın.