New York'ta İki Aylak Sanatçı

New York'ta İki Aylak Sanatçı

Cyrille Martinez Çeviri: Şirin Etik
ISBN: 978-605-314-160-0
1.Baskı - 2017

Bu “tuhaf” roman hem Andy Warhol ve John Giorno’nun hayatlarına önemli bir tanıklık, hem de rüya kent New York’taki sanat camiasına alaycı bir bakış.

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
6,95 TL
9,26 TL

Kitap Hakkında

John bir şair. Ama hemen hiç şiir yazmıyor çünkü uyumakla meşgul. Andy bir sanatçı. Eh, tabii sanatı insanların istemediği şeyleri yaratmak olarak tanımlarsak. Peki, ya bu ikilinin yolları kesişirse?

Cyrille Martinez’in 1960’lı yılların başında New York New York’ta geçen hikâyesi, tamamen ironik ve mizahi bir dille örülü. Bu “tuhaf” roman hem Andy Warhol ve John Giorno’nun hayatlarına önemli bir tanıklık, hem de rüya kent New York’taki sanat camiasına alaycı bir bakış.

“Paris’in tahtını elinden alan ve 20. yüzyıl sanatının başkentine dönüşen New York... Martinez, Warhol’un aynasını bizzat Warhol efsanesine doğrultarak, müphem rivayetleri ve çağdaş edebiyatın içinde var olan fakat solmaya yüz tutmuş dedikoduları canlandırıyor. Sonuç ise nefis bir imgesel şölen, tıpkı New York New York’un kendisi gibi: Hiçbir şey gerçek değil fakat her şey serbest.”

Künye

Yazar Hakkında

Cyrille Martinez
1972 doğumlu Martinez, Paris’te yaşayan bir şair ve romancıdır. Modern dil, argo, sloganlar ve jargon üzerine Fransa’da ve yurtdışında incelemeler yapmaktadır. Diğer romanları: Chansons de france, L’enlèvement de Bill Clinton ve Musique rapide et lente.