Ne Hissediyorum?

Ne Hissediyorum?

Özlem Bakan Yavaş ISBN: 978-605-5648-61-9
1.Baskı - 2018

Miri ile Bülbüş bu kitapta, hislerimizi tanımak ve onları anlamak için bize yardım ediyor. Onların “Ne Hissediyorum?” sorusuna beraber cevap arayalım mı?

 
8,33 TL
11,11 TL

Kitap Hakkında

Hayat akıp giderken bize eşlik eden ne çok şey var değil mi? Ailemiz, arkadaşlarımız, kitaplarımız, oyuncaklarımız ve tabii ki bisikletlerimiz! Peki ya elimizle tutup gözümüzle göremediğimiz şeyler nedir? Karnımızı ağrıtan, kalbimizi güm güm çarptıran ve bazen de ne yaptığımızı kontrol edemeyeceğimiz kadar kızdıran şeyler... Tüm bunlar yaşantımıza eşlik eden duygularımızdır. Korku, kıskançlık, sevgi ve öfke gibi deneyimler bize ait, içimizden gelen şeylerdir. Ancak bazen onları anlamak ve tanımak zor olabilir. Miri ile Bülbüş bu kitapta, hislerimizi tanımak ve onları anlamak için bize yardım ediyor. Okula başladığımızda, yakınımızı ya da çok sevdiğimiz bir şeyi kaybettiğimizde veya kardeşimiz olduğunda neler hissettiğimizi anlayabilmek ve bu duygularımızla yaşamayı öğrenmek için Miri ile Bülbüş’e eşlik edelim mi? Onların “Ne Hissediyorum?” sorusuna beraber cevap arayalım mı?

Künye

Yazar Hakkında

Özlem Bakan Yavaş

Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Erasmus Değişim Programı öğrencisi olarak İtalya’da Torino Üniversitesi’nde öğrenim gördü; Çekirge Devlet Hastanesi’nde staj yaptı ve TEGV’in gönüllü çalışmalarında yer aldı.
Mezun olduğu 2008 yılından bu yana kendini yenilemek ve mesleki gelişimine katkı sağlamak için Aile Danışmanlığı, Şema Terapi, Sanatla Terapi, Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) Temelli Stres Azaltma, Travma ve Çocuk Değerlendirmeleri üzerine eğitimler aldı, çeşitli sertifika programları, kongre ve atölye çalışmalarına katıldı.
3 yıl süresince farklı gelişim gösteren, gelişimsel geriliği, sosyal iletişim problemi olan çocuklar ile özel eğitim çalışmalarının yanı sıra ailelerine danışmanlık hizmeti verdi. 2011 yılından beri çalıştığı kurumda psikolog olarak personel çocuklarına ve ailelerine yönelik projelerde yer almakta, psikolojik destek vermektedir. Bu kitap Özlem Bakan Yavaş’ın kaleme aldığı ve resimlediği ilk kitabıdır.