Mutsuzluk Kılavuzu

Mutsuzluk Kılavuzu

Paul Watzlawick Çeviri: Veysel Atayman
ISBN: 975-539-047-2
3.Baskı - 1995

Mutlu olma yolunu gösteren "saçma sapan" binlerce reçeteden bıktıysanız ve hayatınızda yeni bir "mutluluk oyununa" şiddetle ihtiyaç varsa Mutsuzluk Kılavuzu aradığınız kaynak.

 
Tükendi

Kitap Hakkında

Mutsuzluk Kılavuzu ağlayan ya da gülen bir gözle okunabilir. Her okur kendinden bir şeyler bulabilir. Pireyi deve yaparak gündelik hayatımızı nasıl katlanılmaz hale getirdiğimizi görebilir.

Ötekinin yenilgisinin benim zaferimi, onun yitirdiklerinin benim kazanımımı oluşturduğu bir oyun oynuyoruz bu dünyada. Yitirilenler ile kazanılanların toplamının sıfır olduğu bir oyun: Sıfır toplamlar oyunu...
Kendi yaşamımız kadar başkalarının da yaşamını cehenneme çevirmek için elimizden geleni hâlâ yapamadığımız duygusunu taşıyorsak Watzlawick'e teşekkür etmemiz gerekir. Zira, mutsuz olmak için müthiş bir yöntem öneriyor bize. Sonuç da garantili!..

Mutlu olma yolunu gösteren "saçma sapan" binlerce reçeteden bıktıysanız ve hayatınızda yeni bir "mutluluk oyununa" şiddetle ihtiyaç varsa Mutsuzluk Kılavuzu aradığınız kaynak.

Künye

Yazar Hakkında

Paul Watzlawick
1921'de Villach/Kärnten'de doğdu, felsefe ve dil öğrenimi gördü. 1949'da doktorasını aerdi, ardından psikoterapi eğitimini tamamlayarak 1954'te psikanalist diploması aldı. 1957-1960 yılları arasında El Salvador'da psikoterapi alanında profesörlük yaptı. 1960'tan bu yana Kaliforniya/Palo Alto Zihinsel Araştırmalar Enstitüsü'nde araştırmacı olarak çalışmakta ve aynı zamanda 1967'den beri Stanford Üniversitesi Psikiyatri Bölümü'nde ders vermektedir. 1983'de yayımlanan Mutsuzluk Kılavuzu büyük bir ligi gördü. Kısa zamanda bir milyon sattı. Başlıca yapıtları: Menschliche Kommunikation (İnsan İletişimi), Janet H. Beavin ve Don D. Jackson ile birlikte, 1969; Lösungen (Çözümler), John H. Weakland ve Richard Fisch ile birlikte, 1974; Wie wirklich ist die Wirklichkeit? (Gerçeklik Ne Kadar Gerçektir?), 1976; Die Möglichkeit des Andersseins (Başka Olmanın Olanağı), 1977; Gebrauchsamweisung jur Amerika (Amerika için Kullanma Kılavuzu), 1978; (Der.) Die erfundene Wirklichkeit (Uydurma Gerçeklik), 1981; Vom Schechten des Guten oder Hekates Lösungen (İyinin kötülüğü ya da Hekate Çözümleri), 1986.

Paul Watzlawick

Tüm Paul Watzlawick kitaplarını görmek için tıklayın.