Kurumuş Nehrin Yatağında

Kurumuş Nehrin Yatağında

Uğur Erkman ISBN: 978-975-539-627-9
1.Baskı - 2011

İki devrimci militan. Onları ihbar eden bir muhbir. Yıllar sonra intikam için çıkıp gelen bir kiralık katil ve sürüp giden bir kovalamaca...

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
4,00 TL
16,67 TL

Kitap Hakkında

“...sonradan çok sonradan dede musa ferhat ve diğerleri hayatımdan geçip gittiklerinde ve her şey olup bittiğinde yani hep düşündüm o sonbahar sabahının kırık pencereden giren defne kokulu esintisinde ölümün saklandığı içime mi doğmuştu ki kalkıp gittim diye...”12 Eylül darbesinin çalkantısının sürdüğü zamanlar. Suriye’ye geçmek için sığındıkları, nehrin kenarındaki köhne kulübede gelecek tekneyi bekleyen iki devrimci militan. Onları ihbar eden bir muhbir. Yıllar sonra intikam için çıkıp gelen bir kiralık katil ve sürüp giden bir kovalamaca.. Antakya’da başlayıp geniş bir coğrafyaya, 80’lerden günümüze kadar geniş bir zamana yayılan, mekânlar ve zamanlar arasında gidip gelen, dönemin gerçekçi bir tablosunu çizen, hem çok iyi kurgulanmış, hem de çok iyi anlatılmış sürükleyici bir hikâye. Geçip giden zamanın hüznünü, ölen arkadaşların acısını, gençlik yıllarında ülke dışına kaçan, boşlukta kalıp başka hayatlara savrulan siyasi mültecilerin dramını ve ihanetin bilinmezliğini gözler önüne seren “Kurumuş Nehrin Yatağında” siyasi polisiyelerin güzel bir örneği.

Künye

Yazar Hakkında

Uğur Erkman
Uğur Erkman, İTÜ Mimarlık Fakültesinden mezun olduktan sonra, Lozan ve Cenevre’de mesleki çalışma ve araştırmalar yaptı, asistan olarak atandığı İTÜ Mimarlık Fakültesinde 2003 yılına kadar öğretim üyeliği görevini yürüttü, Fakülte Dekanlığı, Senato üyeliği görevlerinde bulundu. Halen ÇEKÜL Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu üyesidir.

Tasarım, Mimarlık Eğitimi, Mimari Psikoloji alanlarında çok sayıda kitap, makale ve bildirileri bulunan Prof.Dr. Uğur Erkman’ın ilk romanı Temmuz’da Ölüm ve Gölgeler 2008 yılında yayımlanmıştı.

Uğur Erkman

Tüm Uğur Erkman kitaplarını görmek için tıklayın.