Küçük Yazarın El Kitabı

Küçük Yazarın El Kitabı

Zümrüt Bıyıklıoğlu ISBN: 978-605-5648-75-6
1.Baskı - 2019

Küçük Yazarın El Kitabı, öykü yazım teknikleri konusunda çocuklar için; içerdiği güncel örnek ve alıştırmalarla da öğretmenler için alandaki büyük bir açığı kapatıyor. İlköğretim okullarının yaratıcı yazarlık derslerinde başvurabileceği bir kaynak kitaptır.

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
15,00 TL
20,00 TL

Kitap Hakkında

Genç zihinler olarak sahip olduğumuz sınırsız hayal gücü çok değerli bir hazine! Peki, bu hazineyi yaratıcı düşünme yolunda nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? Yaratıcı düşünmenin açtığı yolda ortaya çıkan hikâyeler düşünsel gelişimin en önemli basamaklarındandır. İşte bu basamakları adım adım çıkarken hayal dünyanızın en güzel izdüşümlerini bulmak için bu kitap siz gençlere rehber olacak.

Küçük Yazarın El Kitabı, okuma ve yazma sevdalısı Zümrüt Bıyıkoğlu’nun çocuklarla yürüttüğü yaratıcı yazarlık derslerinden yola çıkarak hazırladığı bir kılavuz. Terminoloji karmaşasına girmeden hepimizin anlayacağı bir dille kurmaca metin yazımı hakkında bilgiler sunuyor. Karakter yaratmak, açılış cümlesi bulmak ve kurgu çeşitleri gibi başlıklarla çok iyi bildiğimiz filmler ve öykülerden örnekler veriyor.

Küçük Yazarın El Kitabı, öykü yazım teknikleri konusunda çocuklar için; içerdiği güncel örnek ve alıştırmalarla da öğretmenler için alandaki büyük bir açığı kapatıyor.

İlköğretim okullarının yaratıcı yazarlık derslerinde başvurabileceği bir kaynak kitaptır.

Künye

Yazar Hakkında

Zümrüt Bıyıklıoğlu