Kelimelerini Arayan Gergedan Miçi

Kelimelerini Arayan Gergedan Miçi

Pınar Yazgan ISBN: 978-605-5648-62-6
1.Baskı - 2019

Gergedan Miçi, hayallerinin peşinden gidip minik gergedanlara hikâyeler yazan bir yazar olmak ister. Bu harika bir fikir, iyi de, tek bir kelime bile olmadan nasıl hikâye yazacak Gergedan Miçi?

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
10,42 TL
13,89 TL

Kitap Hakkında

Gergedan Miçi, hayallerinin peşinden gidip minik gergedanlara hikâyeler yazan bir yazar olmak ister. Bu harika bir fikir, ancak Miçi yazacak kelimeleri bir türlü bulamaz. Masa, sıra, çocuk, sandalye, ağaç, kitap ve defter... Nefes nefese kalana kadar peşlerinden koşsa da bir tane bile kelime yakalayamaz. İyi de, tek bir kelime bile olmadan nasıl hikâye yazacak Gergedan Miçi? Düğme gözüne, hassas kulağına, iri boynuzlu burnuna, koca dişli ağzına ya da küt küt kalbine sorsa yardımcı olur mu acaba? Hikâye yazmak için ne gerekir peki? Gergedan Miçi’nin yazma serüvenine eşlik edip ilham kaynaklarını hep beraber öğrenelim.

Künye

Yazar Hakkında

Pınar Yazgan

1985 yılının bir sonbahar ayında Konya’da dünyaya geldi. Çocukluğu, uçsuz bucaksız bozkırlarda; gündüzleri dağları tepeleri aşarak geceleri ise gökyüzündeki yıldızları yakalamaya çalışarak geçti. O günden bu yana her gün bir hayal attı sandığına. Zaman hızla geçti ve öğretmen oldu. Bu sefer de öğrencileriyle birlikte başladılar macera dolu yolculuklara. Bazen onlar rehberlik etti kendisine, bazen o harekete geçirdi öğrencilerini. Şimdilerde ise çocuklar için sandığında biriktirdiği hayalleri gün yüzüne çıkarıp iyiliği görünür hale getirmek adına hikâyeler yazıyor.