Karga Karga Pırt Dedi

Karga Karga Pırt Dedi

Gülsüm Koçak Sönmez ISBN: 978-605-5648-81-7
1.Baskı - 2019

Her şeye burnunu soktuğunu ileri sürdüğümüz maydanoz bu söylediklerimize alınırsa neler olur mesela? Ya da şu çok sevdiğimiz yumurtanın akı ne işimize yarayabilir ki? Peki ya kelin kafasında tek teli bile yokken perçeminden nasıl tutabiliriz dersin? Hele bir de karganın kakasını uğurlu bulanlar varsa onlara ne diyelim?

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
9,75 TL
13,00 TL

Kitap Hakkında

Yazı yazarken, konuşurken, kitap okurken karşımıza çıkan, kullandığımız dile zenginlik katan, anlamı güçlendiren bazen de komikleştiren şeylerdir deyimler.
Gülsüm Koçak Sönmez Karga Karga Pırt Dedikitabında birbirinden eğlenceli hikâyeler anlatarak deyimlerin komik yanlarını gösteriyor. Her şeye burnunu soktuğunu ileri sürdüğümüz maydanoz bu söylediklerimize alınırsa neler olur mesela? Ya da şu çok sevdiğimiz yumurtanın akı ne işimize yarayabilir ki? Peki ya kelin kafasında tek teli bile yokken perçeminden nasıl tutabiliriz dersin? Hele bir de karganın kakasını uğurlu bulanlar varsa onlara ne diyelim?
Kitabın sonunda harika bir de kaynak var: Hikâyelerde geçen deyimleri açıklayan küçük bir deyimler sözlüğü.

Künye

Yazar Hakkında

Gülsüm Koçak Sönmez

1980 yılında Tokat Zile’de doğdum. Evimizin karşısında halk kütüphanesi vardı, bu benim için oldukça büyük bir şanstı. Kitapların büyülü dünyasıyla tanışınca oradan bir daha hiç çıkamadım.
Bu arada bir baktım büyümüş ve sınıf öğretmeni olmuşum. Öğrencilerimle birlikte oldukça keyifli anılar biriktirdik. Şu an İstanbul’daki öğrencilerimle birikiyor bu anılar. Yazı çalışmalarım, Türkiye genelinde yapılan bir öykü yarışmasına katılmakla başladı. Orada öyküm 3.’lük ödülü aldı. Bu benim için oldukça değerliydi.
İkiz kızlarım Ada ve Deniz’in dünyaya gelmesiyle yazıdan biraz ayrı kaldım. Onların büyüme sürecinde içimdeki çocuk “Benim de sana anlatacaklarım var!” diyerek onu dinlememi istedi. Kulak verdim ona; neler anlattı neler... Bu kitaptaki öyküler böyle oluştu işte! Ben yazarken oldukça eğlendim, umarım sen de okurken çok eğlenirsin...