İda ve Mila - Zürafan Ne Sever?

İda ve Mila - Zürafan Ne Sever?

Hafize Çınar Güner ISBN: 978-605-5648-35-0
1.Baskı - 2018

Ağaçlara ve arkadaşlığa dair sımsıcak bir öykü bu kitapta seni bekliyor. İda ve Mila'ya eşlik edip keşfe çıkmaya hazır mısın?

 
9,00 TL
12,00 TL

Kitap Hakkında

İda ve Mila iki yakın arkadaştır. Birbirleriyle oyuncaklarını, yiyeceklerini, giysilerini ve boyalarını ama en çok da hayallerini paylaşırlar.

Mila'nın minik zürafasının nesi var acaba? Yoksa hasta mı olmuş? Ama İda'nın onu iyileştirebilecek türlü türlü önerisi var; çınar, söğüt, çam, atkestanesi ve diğerleri... Acaba hangi ağacın yaprakları minik zürafaya şifa olabilir?

Ağaçlara ve arkadaşlığa dair sımsıcak bir öykü bu kitapta seni bekliyor.

İda ve Mila'ya eşlik edip keşfe çıkmaya hazır mısın?

Künye

Yazar Hakkında

Hafize Çınar Güner
Çocukluğundan beri masalları, hikâyeleri ve kitapları çok sevdi. Harçlıklarını biriktirip satın aldığı ilk kitabı saklayamadığı için üzülüyor. İlkokulda duvar gazetesine yazılar hazırladı; ortaokulda kompozisyonlar kaleme aldı; lisede şiirler yazdı. Yazmak kadar dans etmeyi ve oynamayı da seviyor. Çocuklar için tiyatro metinleri yazdı. Drama kitapları ve çocuk edebiyatı yapıtları yayınlandı. Yaratıcı drama uzmanı, hikâye anlatıcısı, çocuk yogası eğitmeni ve bir yazar olarak sanatsal performanslar yapıyor ve atölyeler yürütüyor. Kendisine Tilki Toni’nin yaratıcısı denmesinden çok hoşlanıyor. Kedileri, köpekleri, yunusları, tilkileri, sincapları, kırlangıçları kısacası hayvanları çok seviyor. Galata Kulesi’ni de seviyor ama kuleden aşağıya bakmaya korkuyor. Spagetti yemeye ve günün her saati kahve içmeye bayılıyor. Bisiklete binmeyi öğrenmeyi ve yeni yerler görmeyi istiyor. Bir web sitesindeki “İlk Kitaplığım” adlı köşesinde çocuk edebiyatı yapıtlarını tanıtıyor ve Küçük Kitap Kurtları Buluşmaları düzenliyor. Yürüttüğü Masal Yoga atölyeleriyle kitabevleri, okullar, fuarlar, kütüphaneler ve parklarda pek çok çocuğu masallarla buluşturuyor. Oğlu İda ve kocası Hasan Nami ile birlikte Moda’daki evlerinin bahçesinde yazacağı yeni kitapları, oynayacağı yeni oyunları ve keşfedeceği yeni yerleri hayal ediyor.