İda ve Mila - Ressam Kedi Üzüm

İda ve Mila - Ressam Kedi Üzüm

Hafize Çınar Güner ISBN: 978-605-5648-59-6
1.Baskı - 2018

İda ve Mila'ya eşlik edip eğlenmeye hazır mısın?

 
10,42 TL
13,89 TL

Kitap Hakkında

İda ve Mila iki yakın arkadaştır. Birbirleriyle oyuncaklarını, yiyeceklerini, giysilerini ve boyalarını ama en çok da hayallerini paylaşırlar.
Ama bu kez ne oynayacakları konusunda bir türlü anlaşamazlar. İda baykuşçuluk oynamakta ısrar ederken Mila prensesçilik diye tutturur. Tam o sırada sokak kedisi Üzüm çıkagelir.  İşte asıl oyun o zaman başlar. İda ve Mila'nın farklı mesleklerin rollerine girip oynadıkları bu oyunda renkli bir curcuna seni bekliyor.
İda ve Mila'ya eşlik edip eğlenmeye hazır mısın?

Künye

Yazar Hakkında

Hafize Çınar Güner
Çocukluğundan beri masalları, hikâyeleri ve kitapları çok sevdi. Harçlıklarını biriktirip satın aldığı ilk kitabı saklayamadığı için üzülüyor. İlkokulda duvar gazetesine yazılar hazırladı; ortaokulda kompozisyonlar kaleme aldı; lisede şiirler yazdı. Yazmak kadar dans etmeyi ve oynamayı da seviyor. Çocuklar için tiyatro metinleri yazdı. Drama kitapları ve çocuk edebiyatı yapıtları yayınlandı. Yaratıcı drama uzmanı, hikâye anlatıcısı, çocuk yogası eğitmeni ve bir yazar olarak sanatsal performanslar yapıyor ve atölyeler yürütüyor. Kendisine Tilki Toni’nin yaratıcısı denmesinden çok hoşlanıyor. Kedileri, köpekleri, yunusları, tilkileri, sincapları, kırlangıçları kısacası hayvanları çok seviyor. Galata Kulesi’ni de seviyor ama kuleden aşağıya bakmaya korkuyor. Spagetti yemeye ve günün her saati kahve içmeye bayılıyor. Bisiklete binmeyi öğrenmeyi ve yeni yerler görmeyi istiyor. Bir web sitesindeki “İlk Kitaplığım” adlı köşesinde çocuk edebiyatı yapıtlarını tanıtıyor ve Küçük Kitap Kurtları Buluşmaları düzenliyor. Yürüttüğü Masal Yoga atölyeleriyle kitabevleri, okullar, fuarlar, kütüphaneler ve parklarda pek çok çocuğu masallarla buluşturuyor. Oğlu İda ve kocası Hasan Nami ile birlikte Moda’daki evlerinin bahçesinde yazacağı yeni kitapları, oynayacağı yeni oyunları ve keşfedeceği yeni yerleri hayal ediyor.