Grimm Masalları

Grimm Masalları

Grimm Kardeşler Çeviri: Zeynep Atayman
ISBN: 978-605-5648-27-5
1.Baskı - 2017

Grimm Kardeşler’in Alman halk efsanelerinden derlediği, çocukluğumuzdan bildiğimiz masallar, Zeynep Atayman’ın çevirisi ve Aysun Altındağ’ın özgün çizimleriyle buluştu.

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
13,50 TL
18,00 TL

Kitap Hakkında

Grimm Kardeşler’in Alman halk efsanelerinden derlediği, Rapunzel, Cesur Terzi ve Hansel ile Gretel gibi çocukluğumuzdan bildiğimiz masallar, Zeynep Atayman’ın çevirisi ve Aysun Altındağ’ın özgün çizimleriyle buluştu. Grimm Masalları, dil ve edebiyat açısından iyi bir kaynak olmanın yanı sıra günümüz masallarına hem ilham vermiş hem de yol gösterici olmuştur. Her çocuğun kütüphanesinde yer alacak bu masal kitabının anlattığı insan hikâyeleri, korku, cesaret, kötülük, merhamet ve adanmışlık temalarıyla başucumuzda. Masalların dünyasına dalmak için çocuklarla masal okuyalım, onlara masal anlatalım, kendi masal çemberlerimizi kuralım...

Künye

Yazar Hakkında

Grimm Kardeşler
Jacob ve Wilhelm Grimm, Alman akademisyen kardeşler 1785 ve 1786 yıllarında dünyaya geldi. Kütüphanecilik, folklor, filoloji ve hukuk alanlarında çalışmalar yapan iki kardeş, 1810 yılından itibaren köy köy, kasaba kasaba Almanya’yı gezerek halk şiirlerini, efsanelerini ve masallarını derledi. Grimm Kardeşlerin ilk masal derlemeleri Çocuk ve Ev Masalları isimli bir kitapta yayımlandı. Alman dili ve edebiyatına ciddi katkılar sunan sözlük çalışmaları da dahil olmak üzere saygın eserler yayımlayan Grimm Kardeşlerin derlediği masallar defalarca tiyatroya, sinemaya ve televizyon yapımlarına uyarlandı, yüzün üstünde dile çevrilirken dünyanın en çok satan eserleri arasında yer aldı.