Gecedegiden

Gecedegiden

Hüseyin Kıran ISBN: 978-975-539-628-6
1.Baskı - 2016

Parçalanmış bir benliğin zihninden, tedirgin edici bir atmosfer... Ve bu atmosferin tekinsiz insanları: dışarıda bırakılmışlar, yeraltında yaşayanlar ve niceleri.

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
1,85 TL
8,33 TL

Kitap Hakkında

2004 yılında Madde Kara adlı şiir kitabı ile başladığı edebiyat yaşamını 2006 yılında yayımlanan Resul romanı ile sürdüren Hüseyin Kıran, yeni romanı Gecedegiden’de parçalanmış bir benliğin zihninden bakıyor dünyaya. İlk romanı Resul eleştirmenler tarafından övgüyle karşılanmıştı. “Hüseyin Kıran, sert gerçekleri yazınsal yazının olanakları içinde kalarak dile getiriyor” demişti Semih Gümüş; “Resul, önemli bir roman. Roman sanatımızın yüksek bir verimle yayılıp toparlanmakta güçlük çektiği sırada yapılmış özel bir katkı, ayrıksı dili ve anlamıyla yaşanan anların, dönemlerin nasıl anlatılabileceği sorusuna verilmiş, beklenmedik bir karşılık.” Gecedegiden’de dili biraz daha ustalık kazanmış Hüseyin Kıran’ın. Şiirsel olduğu kadar travmatik, akıcı olduğu kadar kekeme diliyle kötülüğün, karanın, tiksindirici olanın, dışarıda bırakılmışların, yeraltına iyilenlerin izini sürüyor...

Künye

Yazar Hakkında

Hüseyin Kıran
1965’te Amasya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Üniversiteyi politik nedenlerle bırakmak zorunda kaldı. Yine aynı nedenlerle 10 yıl cezaevinde kaldı. İlk şiir kitabı Madde Kara 2004, ilk romanı Resul 2006, Gecedegiden 2011 yılında yayımlandı. Evli ve iki çocuk babası olan Kıran halen İstanbul’da yaşıyor. 

Hüseyin Kıran

Tüm Hüseyin Kıran kitaplarını görmek için tıklayın.