Evimizde Bir Uzaylı Var

Evimizde Bir Uzaylı Var

Nilay Şanlı ISBN: 978-605-5648-58-9
1.Baskı - 2018

“Siz hiç bir uzaylıyla tanıştınız mı? Ben tanıştım. Bu arada ben Mert. 12 yaşındayım.”

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
7,50 TL
10,00 TL

Kitap Hakkında

“Siz hiç bir uzaylıyla tanıştınız mı? Ben tanıştım. Bu arada ben Mert. 12 yaşındayım.”
“Abi, abi. Ben de tanıştım ama.”
“Tamam Elif! Poyri’den bahsediyordum, onunla tesadüfen karşılaştık. Üstelik Dünya’ya gizli bir görev için gelmiş. Önce gizli görevini söylemek istemedi fakat sonunda baklayı ağzından çıkardı. O andan itibaren hayatımız çılgın bir maceraya dönüştü.”
“Hey, çocuklar benim hakkımda mı konuşuyorsunuz?”
“Evet, Poyri. Tüm çocuklar seninle tanışmalı bence.”
“Harika olur. Dünyalı çocukları çok sevdim.”
“Poyri, tanışmadan önce yüzünü yıkamaya ne dersin? Suratın çikolatadan görünmüyor. Antenlerinde bile var.”
“Aaa.. O yüzden Zak-7 ile irtibata geçemiyorum sanırım.”
“Babam geliyor Poyri, saklan!”
“Görünmez olmak daha kolay.”
“Hadi çocuklar yemek hazır.”

Künye

Yazar Hakkında

Nilay Şanlı
Merhaba. Ben Nilay. 37 yaşındayım. Fakat merak etme, kitabı yazarken baştaki 30 kısmını kırmızı kavanozuma sakladım. 37 yaştan 30 çıkarınca da bana sadece 7 yaş kaldı.
En sevdiğim oyunlar renkli istop, saklambaç ve bazı kutu oyunları. Oğlum 7 yaşında. Onun en sevdiği oyunlar ebelemece ve kedicilik. Yazın en sevdiğim meyve karpuz, kışın ise mandalina. Şansıma, yaşadığım şehir turunçgilleriyle meşhur. Portakal ve mandalinalarıyla ünlü denince aklına neresi gelirdi? Tabii ki Antalya.
Fobilerim uçan böcekler ve yarasalar. Sanki bana değmeye çalışıyorlar gibi hissediyorum. Bu oldukça ürkütücü değil mi? Hobilerim kitap okumak, yazmak ve dans etmek. Kitap okumak, bunların en önemlisi. Kendimi, insanları ve evreni kitap okuyarak keşfediyorum. Hâlâ yeni şeyler öğreniyorum. Ancak yaşadığımız dönemin çocukları için çok tehlikeli bir tuzak var. Umarım sen o tuzağa düşmemişsindir. Düştüysen hemen oradan çıkmanı diliyorum. 3T tuzağından bahsediyorum. Lütfen buna dikkat et! 3T şudur: Telefon, televizyon, tablet. Şimdi sen, hayal kurmanın altın çağındasın. Bu 3T tuzağı senden hayallerini çalıyor. Kendin için iyi bir şey yap. Düzenli kitap oku… Kendini ve evreni keşfet lütfen. Hayal kurmanın keyfini yaşa. Kitaplar sana her zaman yardımcı olacaktır.

Nilay Şanlı

Tüm Nilay Şanlı kitaplarını görmek için tıklayın.