Beyaz Taşlar Diyarında Panik

Beyaz Taşlar Diyarında Panik

Nil Pröttel ISBN: 975-605-5648-79-4
1.Baskı - 2019

Beyaz ve siyah piyonlar satranç tahtası üzerinde bir oraya bir buraya gezinip dururlar. Onların en sevdiği oyundur bu. İleri, geri, çapraz ve daha birçok hamleyle birbirlerini yenmeye çalışırken çok eğlenirler. Ama gün gelir beyaz piyonlar gidecekleri yolları unuturlarsa neler olur dersiniz? Siyah taşlarla o en sevdikleri oyunları oynamak artık biraz zor olmaz mı? 

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
9,75 TL
13,00 TL

Kitap Hakkında

Beyaz ve siyah taşlar satranç tahtası üzerinde bir oraya bir buraya gezinip dururlar. Onların en sevdiği oyundur bu. İleri, geri, çapraz ve daha birçok hamleyle birbirlerini yenmeye çalışırken çok eğlenirler. Ama gün gelir beyaz taşlar gidecekleri yolları unuturlarsa neler olur dersiniz? Siyah taşlarla o en sevdikleri oyunları oynamak artık biraz zor olmaz mı? 

Kurallar, beyaz taşların akıllarından uçup gitmiş olabilir ama neyse ki satranç tutkunu Ela, bütün beyaz taşları toplayıp hepsinin kuralları yeniden hatırlamaları için onları çalıştırır. Ela beyaz taşlar diyarında en sevdiği oyun olan satranç öğretmenin tadını çıkarırken bu taşların nasıl olup da kuralları unuttuğunu da bulmaya çalışır. Beyaz ve siyah taşların karşılaşma günü geldiğindeyse bazı sırlar ortaya çıkar ve beyaz taşların kuralları neden unuttuklarını öğreniriz.  

Künye

Yazar Hakkında

Nil Pröttel

Almanya doğumlu yazar, bir süre orada yaşadıktan sonra ülkesine dönerek yaşamına burada devam etmektedir. Türkiye’de ve Almanya’da olmak üzere iki üniversite bitiren Pröttel, satranç eğitmeni olarak eğitim kurumlarında görev yapmaktadır.

Yaşamın bir satranç oyunu gibi olduğunu düşünen yazar, başarının ileriyi görmekle mümkün olduğuna inanır. Nil Pröttel, satranç alanının yanı sıra edebiyat alanında da eserler vermiştir. Miş ve Son’suz yetişkinler için yazdığı kitaplarıdır. Çocuklar için de .yküler yazan yazar, Almancadan Türk.eye altı kitabın çevirisini yapmış, dünya klasiklerini edebiyatımıza kazandırmıştır.