Doktorasını California Üniversitesi’nden (Berkeley) alan Dr. William Cockerham, 1994-2000 ve 2011-2017 yılları arasında Birmingham Alabama Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölüm Başkanlığı yapmıştır. Şu anda Cockerham, Birmingham Alabama Üniversitesi’nde Ordinaryüs Profesörlük ve William ve Mary Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde araştırmacılık yapmaktadır.

Cockerham ayrıca Birmingham Alabama Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki Obezite Sağlık Eşitsizlikleri Araştırma Merkezi’nin bir üyesidir. 2006-2010 yılları arasında Uluslararası Sosyoloji Derneği’nin Sağlık Sosyolojisi Araştırma Komitesi’nde başkanlık ve the American Sociological Review, the Journal of Health and Social BehaviorSociety and Mental Health, Social Currents, Current Sociology Monographs ve Social Science Quarterly gibi dergilerde çeşitli editoryal görevler yapmıştır.

Cockerham’ın yakın tarihli diğer kitapları şöyledir: Sociological Theories of Health and Illness [Sağlığın ve Hastalığın Sosyolojik Teorileri] (Routledge, 2021),The COVID-19 Reader: The Science and What It Says About the Social [COVID-19 Okuyucusu: Bilim ve Toplumsal Olan Hakkında Söyledikleri] (Routledge, 2021), Sociology of Mental Disorder, 11th ed. [Akıl Hastalığının Sosyolojisi, 11. baskı] (Routledge, 2021), the Wiley Blackwell Companion to Medical Sociology [Wiley Blackwell Sağlık Sosyolojisi El Kitabı] (Wiley Blackwell 2021) ve Medical Sociology, 15th ed. [Sağlık Sosyolojisi, 15. baskı] (Routledge, 2021).

William C. Cockerham - Yazarın kitapları

Kapat