Merhaba. Ben Nilay. 37 yaşındayım. Fakat merak etme, kitabı yazarken baştaki 30 kısmını kırmızı kavanozuma sakladım. 37 yaştan 30 çıkarınca da bana sadece 7 yaş kaldı.
En sevdiğim oyunlar renkli istop, saklambaç ve bazı kutu oyunları. Oğlum 7 yaşında. Onun en sevdiği oyunlar ebelemece ve kedicilik. Yazın en sevdiğim meyve karpuz, kışın ise mandalina. Şansıma, yaşadığım şehir turunçgilleriyle meşhur. Portakal ve mandalinalarıyla ünlü denince aklına neresi gelirdi? Tabii ki Antalya.
Fobilerim uçan böcekler ve yarasalar. Sanki bana değmeye çalışıyorlar gibi hissediyorum. Bu oldukça ürkütücü değil mi? Hobilerim kitap okumak, yazmak ve dans etmek. Kitap okumak, bunların en önemlisi. Kendimi, insanları ve evreni kitap okuyarak keşfediyorum. Hâlâ yeni şeyler öğreniyorum. Ancak yaşadığımız dönemin çocukları için çok tehlikeli bir tuzak var. Umarım sen o tuzağa düşmemişsindir. Düştüysen hemen oradan çıkmanı diliyorum. 3T tuzağından bahsediyorum. Lütfen buna dikkat et! 3T şudur: Telefon, televizyon, tablet. Şimdi sen, hayal kurmanın altın çağındasın. Bu 3T tuzağı senden hayallerini çalıyor. Kendin için iyi bir şey yap. Düzenli kitap oku… Kendini ve evreni keşfet lütfen. Hayal kurmanın keyfini yaşa. Kitaplar sana her zaman yardımcı olacaktır.

Nilay Şanlı - Yazarın kitapları

Kapat