Princeton Üniversitesi’nde Sanat ve Arkeoloji Profesörü ve birçok kitabın yazarıdır. Seattle’da doğmuş, eğitimini özel bir akademi olan Lakeside School’da görmüştür. Sınıf arkadaşlarından biri Microsoft’un kurucusu Bill Gates’tir. Daha sonra Princeton’da çalışmaya başlamış ve City University of New York’ta doktora yapmıştır.

1983’te, editörlüğünü yaptığı Anti-Aesthetic: Essays on Postmodern Culture adlı kitabıyla modern çağın sona erdiğini ve postmodern çağın başladığını ilan eder ve savunur. 1985’te yayımlanan Recodings kitabında modern sanat ve mimariye olan eleştirilerini sürdürür. 1993’te yayımladığı Compulsive Beauty dışında 1996’da Return of the Real [Gerçeğin Geri Dönüşü, Çev. Esin Hoşsucu, Ayrıntı Yay., 2009], 2002’de Design and Crime [Tasarım ve Suç, Çev. Elçin Gen İletişim Yay., 2004] ve 2004’te Prosthetic Gods kitaplarını yayımlar.

London Review of Books, the Los Angeles Times Book Review, October ve New Left Review dergilerinde yazılar yazmakta ve editörlük yapmaktadır.

Rosalind Krauss, Yve-Alain Bois ve Benjamin Buchloh’la birlikte 2005’te yayımlanan Art Since 1900: Modernism, Antimodernism and Postmodernism kitabının yazarlarından biridir.

Hal Foster - Yazarın kitapları

Kapat