Lacivert Kitaplar

Bir İsyancının Sözleri

Pyotr Kropotkin

"Burada Kropotkin’i övmem gerekmez. O, can dostum… Eğer iyi biri olduğunu söylersem, ona körlemesine bağlı olduğum sanılabilir ya da tarafgir olmakla suçlanabilirim. Bu konuda...

Lacivert Kitaplar
17,25 TL
23,00 TL

Penceremden

Julian Barnes

Hayatı “nasıl yaşadığımızı, hayatın ne için yaşanabileceğini, ondan nasıl zevk alabileceğimizi, ona nasıl değer verebileceğimizi, onun nasıl aksayabildiğini ama aynı zamanda o...

Lacivert Kitaplar
18,75 TL
25,00 TL

Tembellik Hakkı

Paul Lafargue

Paul Lafargue’ın kaleme aldığı Tembellik Hakkı, Komünist Manifesto yahut Kapital gibi kendi alanında klasik haline gelen metinlere benzer bir şekilde, yayımlandığı tarihten bu...

Lacivert Kitaplar
9,00 TL
12,00 TL

Komşum Sade

Pierre Klossowski

Elinizdeki kitap, Pierre Klossowski'nin, Sade’ı bütünlüklü bir analizden geçirdiği 1947 ve 1967 tarihli iki ayrı metninden oluşmaktadır.

Lacivert Kitaplar
10,50 TL
14,00 TL

Çokaşklılık

Thomas Schroedter, Christina Vetter

Schroedter ve Vetter'in bu çalışması normalin sınırlarını geçip, tekeşli olmayan ilişkiler dünyası üzerine düşünmeye cesaretlendiriyor.

Lacivert Kitaplar
12,00 TL
16,00 TL

Okumadığınız İçin Teşekkürler

Dubravka Ugresiç

Yazar sert eleştirilerini yönelttiği yayın dünyasında, ajansların, editörlerin, süpermarketlere dönen kitapçıların, günümüzdeki durumunu gözler önüne seriyor.

Lacivert Kitaplar
Tükendi

Aşk Üzerine Bir Diyalog

Eve Kosofsky Sedgwick

Eve Kossofsky Sedgwick meme kanseri tedavisinin ardından gelen depresyon nedeniyle görüştüğü terapist ile seanslarının izleğini anlatıyor.

Lacivert Kitaplar
4,50 TL
23,00 TL

Divanımdaki Erkekler

Dr. Brandy Engler, David Rensin

Divan›mdaki Erkekler bir seks günlü€ü, ilişki rehberi veya cinsel dürtülerinden dolay› günah ç›karanlar›n aforoz edildi€i bir kitap de€il. Bu kitap, okuru, başlang›ç noktas› s...

Lacivert Kitaplar
Tükendi

Günah Keçisi

Charlie Champbell

Bu kitap, insanoğlunun binlerce yıl öncesinden günümüze kadar karşılaştığı tarihsel ve sosyal felaketlerle nasıl baş ettiğine dikkat çekiyor.

Lacivert Kitaplar
Tükendi

Ömür Boyu Esenlik

Pascal Bruckner

İnsana, o tarihe kadar Cennet’e bırakılan bu mutluluk hakkını sunan Aydınlanma çağının bu yıkıcı inancı nasıl oldu da şimdi bir dogmaya dönüşebildi?

Lacivert Kitaplar
Tükendi