Ağır Kitaplar

Eleştirel Psikoloji

Dennis Fox, Stephanie Austin, Isaac Prilleltensky

Kitap, topluma psikoloji ile yeniden bakmak isteyenler, psikolojinin toplumsal değişimde nasıl bir rol oynayabileceğini görmek isteyenler için iyi bir kaynak.

Ağır Kitaplar
37,50 TL
50,00 TL

Tatlı Şiddet

Terry Eagleton

Bu kitap, yazarın seküler ve sosyalist fikirleriyle metafizik ve teolojik özlemleri arasında köprü kuran cesur ve kapsamlı bir çalışma...

Ağır Kitaplar
26,25 TL
35,00 TL

Siyasal Bilinçdışı

Fredric Jameson

“Bazı dönemlerde, zamanını ileriye taşıyan bir kitap çıkar ortaya... Siyasal Bilinçdışı böyle bir kitap... Bir klasik eserin yeni standartlarını oluşturuyor.”

Ağır Kitaplar
18,75 TL
25,00 TL

Karanlığın Kültürleri

Bryan D. Palmer

Palmer, bu kitabında bize, akademik olmadığının ısrarla altını çizdiği ama akademiyi kendi lehine ustaca kullanan bir araştırma sunuyor.

Ağır Kitaplar
37,50 TL
50,00 TL

Küresel Dünya

George Ritzer

Öğrencilerin yanı sıra küresel dünyamızı anlamak isteyen herkesi, sayfalarını açar açmaz, öğretici, keyifli ve ilgi çekici bir dünya yolculuğuna çıkarıyor.

Ağır Kitaplar
Tükendi

Ortak Zenginlik

Antonio Negri, Michael Hardt

İmparatorluk üçlemesinin son kitabı Ortak Zenginlik bütün sol politik teori geleneğinin güçlü ve tutkulu bir biçimde yeniden ele alınmasıdır.

Ağır Kitaplar
26,25 TL
35,00 TL

Çiçeklerin Kültürü

Jack Goody

Kitap, çiçeğin dinsel sembolizmlerdeki anlamlarına olduğu kadar, sivil yaşamdaki rolüne ve bu rolün tarihsel gelişimine de ışık tutuyor.

Ağır Kitaplar
33,75 TL
45,00 TL

Avrupa Fikri

Anthony Pagden

Bu kitap, Antik Yunan’dan yirminci yüzyıla uzanan geniş bir zaman diliminde “Avrupa nedir?” ve “Avrupalı kimdir?” sorularına yanıt arıyor.

Ağır Kitaplar
Tükendi

Açıklamalı Düzülke

Edwin Abbott Abbott

Akıllı geometrik şekillerin, karelerin, çemberlerin yaşadığı bir düzlemde geçen bir macerayı anlatan Açıklamalı Düzülke, bilimkurgunun öncüsü yapıtlardan biri.

Ağır Kitaplar
Tükendi

Tarih Boyunca Kent

Lewis Mumford

Kent planlamasından, kültür ve sanat tarihine, teknolojiden, toplumsal eleştiriye uzanan geniş bir alanda çalışmış olan Amerikalı düşünür Lewis Mumford’ın başyapıtı, Tarih Boy...

Ağır Kitaplar
Tükendi