Ağır Kitaplar

Siyasal Bilinçdışı

Fredric Jameson

“Bazı dönemlerde, zamanını ileriye taşıyan bir kitap çıkar ortaya... Siyasal Bilinçdışı böyle bir kitap... Bir klasik eserin yeni standartlarını oluşturuyor.”

Ağır Kitaplar
16,50 TL
22,00 TL

Karanlığın Kültürleri

Bryan D. Palmer

Palmer, bu kitabında bize, akademik olmadığının ısrarla altını çizdiği ama akademiyi kendi lehine ustaca kullanan bir araştırma sunuyor.

Ağır Kitaplar
35,25 TL
47,00 TL

Küresel Dünya

George Ritzer

Öğrencilerin yanı sıra küresel dünyamızı anlamak isteyen herkesi, sayfalarını açar açmaz, öğretici, keyifli ve ilgi çekici bir dünya yolculuğuna çıkarıyor.

Ağır Kitaplar
Tükendi

Ortak Zenginlik

Antonio Negri, Michael Hardt

İmparatorluk üçlemesinin son kitabı Ortak Zenginlik bütün sol politik teori geleneğinin güçlü ve tutkulu bir biçimde yeniden ele alınmasıdır.

Ağır Kitaplar
22,50 TL
30,00 TL

Çiçeklerin Kültürü

Jack Goody

Kitap, çiçeğin dinsel sembolizmlerdeki anlamlarına olduğu kadar, sivil yaşamdaki rolüne ve bu rolün tarihsel gelişimine de ışık tutuyor.

Ağır Kitaplar
30,00 TL
40,00 TL

Avrupa Fikri

Anthony Pagden

Bu kitap, Antik Yunan’dan yirminci yüzyıla uzanan geniş bir zaman diliminde “Avrupa nedir?” ve “Avrupalı kimdir?” sorularına yanıt arıyor.

Ağır Kitaplar
Tükendi

Açıklamalı Düzülke

Edwin Abbott Abbott

Akıllı geometrik şekillerin, karelerin, çemberlerin yaşadığı bir düzlemde geçen bir macerayı anlatan Açıklamalı Düzülke, bilimkurgunun öncüsü yapıtlardan biri.

Ağır Kitaplar
18,75 TL
25,00 TL

Tarih Boyunca Kent

Lewis Mumford

Kent planlamasından, kültür ve sanat tarihine, teknolojiden, toplumsal eleştiriye uzanan geniş bir alanda çalışmış olan Amerikalı düşünür Lewis Mumford’ın başyapıtı, Tarih Boy...

Ağır Kitaplar
Tükendi

İktisadi Adalet ve Demokrasi

Robin Hahnel

Robin Hahnel, İktisadi Adalet ve Demokrasi adlı bu kapsamlı eserinde adalet ilkesi sorunlu olduğu için adaletsizliği artıran mevcut iktisadi sistemi sorguluyor.

Ağır Kitaplar
21,00 TL
28,00 TL

Mutfak Savaşı

Christian Boudan

Christian Boudan bu yapıtında, mutfak dünyası ile ilgili yeni bir görüş sunuyor. Doğu’nun Avrupa’yı hedef alan eski akınları, Amerika’nın İspanyollar tarafından sömürgeleştiri...

Ağır Kitaplar
Tükendi