Ağır Kitaplar

Medyaya Karşı

George Gerbner

Bu kitap Pensilvanya Üniversitesi İletişim Okulu'nun efsanevi dekanı Gerbner'in yazdığı ampirik yazılardan ve yayımladığı kuramsal makalelerden derlenmiştir.

Ağır Kitaplar
27,78 TL
37,04 TL

Faşist İdeolojinin Doğuşu

Zeev Sternhell

Sternhell, iki savaş arasına sıkışıp kalmış gibi duran söylemlerin günümüzü anlamamıza ne denli yardımcı olduğunu da bize gösteriyor.

Ağır Kitaplar
20,84 TL
27,78 TL

Eleştirel Psikoloji

Dennis Fox, Stephanie Austin, Isaac Prilleltensky

Kitap, topluma psikoloji ile yeniden bakmak isteyenler, psikolojinin toplumsal değişimde nasıl bir rol oynayabileceğini görmek isteyenler için iyi bir kaynak.

Ağır Kitaplar
34,73 TL
46,30 TL

Tatlı Şiddet

Terry Eagleton

Bu kitap, yazarın seküler ve sosyalist fikirleriyle metafizik ve teolojik özlemleri arasında köprü kuran cesur ve kapsamlı bir çalışma...

Ağır Kitaplar
24,31 TL
32,41 TL

Siyasal Bilinçdışı

Fredric Jameson

“Bazı dönemlerde, zamanını ileriye taşıyan bir kitap çıkar ortaya... Siyasal Bilinçdışı böyle bir kitap... Bir klasik eserin yeni standartlarını oluşturuyor.”

Ağır Kitaplar
17,36 TL
23,15 TL

Karanlığın Kültürleri

Bryan D. Palmer

Palmer, bu kitabında bize, akademik olmadığının ısrarla altını çizdiği ama akademiyi kendi lehine ustaca kullanan bir araştırma sunuyor.

Ağır Kitaplar
34,73 TL
46,30 TL

Küresel Dünya

George Ritzer

Öğrencilerin yanı sıra küresel dünyamızı anlamak isteyen herkesi, sayfalarını açar açmaz, öğretici, keyifli ve ilgi çekici bir dünya yolculuğuna çıkarıyor.

Ağır Kitaplar
Tükendi

Ortak Zenginlik

Antonio Negri, Michael Hardt

İmparatorluk üçlemesinin son kitabı Ortak Zenginlik bütün sol politik teori geleneğinin güçlü ve tutkulu bir biçimde yeniden ele alınmasıdır.

Ağır Kitaplar
24,31 TL
32,41 TL

Çiçeklerin Kültürü

Jack Goody

Kitap, çiçeğin dinsel sembolizmlerdeki anlamlarına olduğu kadar, sivil yaşamdaki rolüne ve bu rolün tarihsel gelişimine de ışık tutuyor.

Ağır Kitaplar
31,25 TL
41,67 TL

Avrupa Fikri

Anthony Pagden

Bu kitap, Antik Yunan’dan yirminci yüzyıla uzanan geniş bir zaman diliminde “Avrupa nedir?” ve “Avrupalı kimdir?” sorularına yanıt arıyor.

Ağır Kitaplar
Tükendi