Direniş, Sürgün ve Ölüm Günleri

Direniş, Sürgün ve Ölüm Günleri

Harun Korkmaz, Osman Zeybek, Tarık Uygun, Ersin Ergün Keleş ISBN: 978-975-539-990-4
1.Baskı - 2015

Bu kitap: Tünel sonrası Açlık Direnişi’nin 30’lu günlerinde, Eskişehir’den Aydın’a, Ege’nin Haziran sıcağında, elleri ayakları zincire vurulmuş, bir yudum havaya, bir damla suya muhtaç. Ringlerde balık istifi dizilmiş ölüm yolculuğuna, sürgüne yollanmış 259 Devrimcinin; aynı zamanda 43 kişilik Devrimci Yol Grubunun 43 günlük direnişte yaşadığı: Gerçek ve inanılmaz öyküsünün kitabıdır.

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
13,50 TL
12,04 TL

Kitap Hakkında

... Devrimcilerin sözlü ve yazılı tarihlerinde:
Mücadeleye, örgütlenmeye, direnişe ve dayanışmaya dair, gerçek, inanılmaz ve hayal ötesi öyküler anlatıldı, yazıldı, çizildi.
Bu kitap: Tünel sonrası Açlık Direnişi’nin 30’lu günlerinde, Eskişehir’den Aydın’a, Ege’nin Haziran sıcağında, elleri ayakları zincire vurulmuş, bir yudum havaya, bir damla suya muhtaç.
Ringlerde balık istifi dizilmiş ölüm yolculuğuna, sürgüne yollanmış 259 Devrimcinin; aynı zamanda 43 kişilik Devrimci Yol Grubunun 43 günlük direnişte yaşadığı:
Gerçek ve inanılmaz öyküsünün kitabıdır.
Düne dair, dünden bugüne hiçbir şey unutulmasın.
Yarına, tarihe bir not düşülür umuduyla.

Künye

Yazarlar Hakkında

Harun Korkmaz
1956’da Ordu’nun Ünye ilçesinde doğdu. İlkokulu Beylerce köyünde yaptı. Ortaokulu Ünye’de, liseyi Ordu lisesinde okudu. 1984 yılında tutuklandı. Ünye/Fatsa II.Devrimci Yol davasında yargılandı. 20 yıl hapis cezası aldı.1991 yılındaki infaz yasasındaki düzenleme ile tahliye oldu.
Osman Zeybek
1958’de Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu kentte yaptı. 1980’de tutuklandı. Uşak Devrimci Yol davasından yargılandı. 1984’te idam cezası aldı. Bu ceza yargıtayca onaylandı, idam dosyası Meclis’te iken 1991 yılında infaz yasasındaki düzenlemeyle tahliye oldu.
Tarık Uygun
1958’de Artvin-Ardanuç’ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ardanuç’ta yaptı. Giresun Eğitim Enstitüsü’nde öğrenim gördü. 1980’de tutuklandı. Giresun Devrimci Yol davasında yargılandı. Müebbet hapse mahkûm oldu. Güncemde Işıyan adlı bir şiir kitabı yayınlandı. 1991 yılındaki infaz yasasındaki düzenleme ile tahliye oldu.
Ersin Ergün Keleş
1957’de Adapazarı’nda doğdu. İlk ve ortaöğrenimini bu kentte yaptı. ODTÜ ve SİYO’da öğrenim gördü. 1981’de tutuklandı. Giresun Devrimci Yol davasında yargılandı. Müebbet hapse mahkûm oldu. Bir Avuç Şiir ve Gülyangını Ömrümüz adlı iki şiir kitabı yayınlandı. Bazı şiirleri bestelenen Ersin Ergün Keleş, 1991 Martında tahliye oldu.