Devrimcilik Güzel Şey Be Kardeşim

Devrimcilik Güzel Şey Be Kardeşim

Melih Pekdemir ISBN: 978-975-539-944-7
4.Baskı - 2014

Bu kitap, düşman “yenildin” dese bile bir gün mutlaka yeneceklerine inanmaktan vazgeçmeyenlerin hikâyesidir.

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
24,00 TL
32,00 TL

Kitap Hakkında

Bu kitap, düşman “yenildin” dese bile bir gün mutlaka yeneceklerine inanmaktan vazgeçmeyenlerin hikâyesidir. Çünkü devrimcilikte yenilgi yoktur, sadece hedefin biraz uzaklaşması vardır, o kadar. Devrimci var oldukça ulaşılacak hedef de hep var olacaktır.

Bizim hikâyemiz mp3 dinleyen kuşaklara aktarılan, kaybolmasın diye yeniden kaydedilen eski bir kırkbeşlik plaktaki yenilmezlik senfonisidir.

Tıpkı Nâzım Hikmet’in “Yaşamak güzel şey be kardeşim!” demesi gibi, devrimcilik güzel şeydir be kardeşim! Çünkü devrimcilik, bilinçli bir vicdanla yaşamış olmaktır ve böylesine yaşamak güzel meslektir ve ne güzel bir şeydir…

Künye

Yazar Hakkında

Melih Pekdemir
1953’te Ordu-Fatsa’nın Kumru nahiyesinde doğdu. 12 Mart öncesinde DEV-GENÇ’e sempati duymaya başladı. 1972’de ODTÜ Sosyoloji Bölümüne kaydoldu. ADYÖD (Ankara Demokratik Yüksek Öğrenim Derneği), ODTÜ Komisyonu ve ODTÜ-DER kuruluş çalışmalarına katıldı. AYÖD (Ankara Yüksek Öğrenim Derneği) başkanlığı yaptı. Devrimci Gençlik ve Devrimci Yol dergilerinin çıkarılmasında, Devrimci Gençlik ve Devrimci Yol örgütlenmesinde görevler aldı. 12 Eylül darbesinden sonra Ocak 1981’de İstanbul’da yakalandı. 1989 Temmuz’unda Mamak Askeri Cezaevi’nden tahliye oldu. 1991’de yayınlanan Demokrat Dergisi’nin çıkarılması sürecini başlattı. 1996 sonrasında Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nde görevler üstlendi. 2002-2003 arasında “Acil Barış ya da Öçalan Devlet mi?” kitabından aldığı hapis cezası yüzünden Almanya’da siyasi mülteci olarak yaşadı.

Diğer kitapları: Anne Bak Kral Çıplak!, Meğer, Sıradan ve Sahici, Kemalistler Ülkesinde Cumhuriyet ve Diktatörlük, Politik Korner. 2004’ten bu yana çevirmenlik, editörlük ve BirGün gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor.


Melih Pekdemir

Tüm Melih Pekdemir kitaplarını görmek için tıklayın.