Ayrıntı Dergi 25. Sayı

Ayrıntı Dergi 25. Sayı

ISBN: 977-214-814-7008-25
1.Baskı - 2018

Ayrıntı Dergi, yeni sayısında, ana muhalefet partisindeki arayışları ve tıkanmaları ele alan bir dosyayla okurun karşısına çıkıyor.

İlk 16 sayfa için tıklayın.

 
9,90 TL

Kitap Hakkında

Türkiye 2019 yılında gerçekleştirilecek seçimlere odaklanırken, AKP’nin 15 yıl boyunca ülkeye vaat ettiği her şeyin tam tersinin yaşandığı bir tablo söz konusu. Dış politikadaki siyasal sıkışmışlığı askeri operasyonlarla örtbas etmeye çalışan AKP, ekonomideki derin krizi de borçlanmayla ve kredi desteğiyle sürdürülebilir kılmak istiyor. Tüm bunlar yaşanırken muhalefet partileri, yeni arayışlar içine giriyor.

Ayrıntı Dergi, yeni sayısında, ana muhalefet partisindeki arayışları ve tıkanmaları ele alan bir dosyayla okurun karşısına çıkıyor. Cumhuriyet’in kuruluş sürecinden bugüne kadar hem devlette, hem de CHP’de ortaya çıkan dinamikleri ve sorunları işleyen yazılar, ilk Anayasalar dahil olmak üzere meseleyi yüz yıllık bir çerçevede ela alıyor. Kamusallık, Alevilik sorunu, Kürt sorunu, sınıfsallık, laiklik gibi konuları işleyen yazılar ve derinlikli söyleşilerle bütünlüklü bir dosya sunuluyor.